Vodohospodářské sportovní hry 2023 v Ostravě ovládlo Povodí Labe

Sportovci ze státního podniku Povodí Labe zvítězili v celkovém hodnocení patnácti výprav, které se zúčastnily poslední srpnový víkend letošních Vodohospodářských sportovních her. Jednalo se o 43. ročník tradiční akce, která tentokrát proběhla s organizačním zajištěním SmVaK Ostrava a pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky, stejně jako primátora Statutárního města Ostravy Jana Dohnala, převážně v areálu VŠB-TU Ostrava. Více než 500 sportovců z 15 výprav změřilo své síly 25. a 26. srpna v několika disciplínách.

V pořadí výprav se na druhé příčce umístila Vodárenská akciová společnost působící v Jihomoravském kraji a Kraji Vysočina, třetí místo obsadil tým Povodí Moravy. Pořádajícím Severomoravským vodovodům a kanalizacím Ostrava patří pátá příčka. Další z vodohospodářských týmů působících profesně v moravskoslezském regionu, Povodí Odry, skončil na sedmém místě. Povodí Labe k celkovému prvenství nejvýrazněji pomohli stolní tenisté, volejbalistky a stolní tenistky. Tyto týmy ve svých kategoriích zvítězily.
Vodárenské akciové společnosti pomohla k druhé příčce především vyrovnanost jednotlivých týmů, kdy se většina z nich umístila na stupních vítězů.
V ženské kategorii vodohospodářského duatlonu zvítězily sportovkyně Povodí Moravy, v mužské pak dominoval tým společnosti Sweco. Specifická disciplína je tradiční součástí Vodohospodářských sportovních her a vždy v sobě musí zahrnovat vodní prvek například v podobě plavání nebo překonávání vodních ploch na lodi či jiném plavidlu. Tentokrát se plavalo v bazénu SŠ prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě a běhalo v náročném a členitém terénu za kolejemi VŠB-TUO Ostrava.

 

Událost, jejíž historie sahá až do poloviny 70. let minulého století, se tradičně účastní podniky Povodí, významné vodárenské společnosti, stejně jako ministerstva a další instituce s kompetencemi ve vodohospodářské oblasti, nechybí ani významní dodavatelé a odborné společnosti působící v sektoru.

 

V loňském roce se akce konala po dvouleté pauze způsobené pandemií onemocnění COVID-19 pod patronátem Českého hydrometeorologického ústavu v Olomouci, nyní se po čtyřech letech vrací do Ostravy, kde její 41. ročník úspěšně zorganizovalo v roce 2019 Povodí Odry.

 

Více než 500 sportovců jako tradičně změřilo své síly ve fotbale, volejbale mužů a žen, stolním tenisu mužů a žen, tenisu a vodohospodářském duatlonu. Většina sportovních disciplín se v letošním ročníku odehrála v areálu VŠB-TU Ostrava, partnerem akce byla také Střední škola profesora Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě.

 

„Akce proběhla úspěšně a máme velkou radost, že se sportovcům v Ostravě líbilo. Ocenili skvělé zázemí VŠB-TUO, které nám umožnilo uspořádat prakticky celou akci v jednom areálu tak, aby spolu sportovci mohli být v blízkém kontaktu, navzájem se povzbuzovat a sledovat zápolení v jednotlivých disciplínách. Tento komfort může řada měst a v naší zemi Ostravě závidět. Jsme také rádi, že sportovní výpravy přišel na slavnostní zahájení pozdravit ostravský primátor Jan Dohnal.
I přes chvílemi deštivé počasí během druhého sportovního dne se podařilo všechny venkovní sporty odehrát v plánovaném harmonogramu. Příští rok se organizace akce ujímá společnost ČEVAK. Takže přejeme kolegům mnoho energie a skvělých nápadů, ať se jim akce vydaří,“ říká vedoucí organizačního týmu SmVaK Ostrava Marek Síbrt.

Vodojem Puntík, který je zásadní pro zásobování Nového Jičína pitnou vodou ze systému Ostravského oblastního vodovodu, prošel komplexní sanací Ostr...
Společně do hor na Prašivou u Vyšních Lhot na Frýdecko-Místecku vyrazilo v sobotu 16. září 45 zaměstnanců vodárenské společnosti, aby kilometry, kt...
Nový geografický informační systém (GIS) je postaven na technologii ArcGIS Enterprise, která data zpřístupňuje formou webových služeb a aplikací. S...
Vědci, odborníci z provozů, dodavatelé technologií i studenti z oboru vodního hospodářství se po dvou letech opět setkají na největší domácí odborn...