V soutěži Manažer roku získal čestný titul předseda představenstva zlínských vodáren

Národní hodnotitelská komise České manažerské asociace ČR („ČMA“) udělila čestný titul Finalista soutěže Manažer roku 2019 v kategorii Služby předsedovi představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. („VaK Zlín“) Svatopluku Březíkovi.

Ocenění potvrdilo, že i v municipální sféře a v tak specifické činnosti, jakou vodárenství je, se lze vypořádat s vysokými nároky hodnotitelské komise ČMA, která sledovala čtyři okruhy aktivit manažerů – jejich minulost, zlepšování a schopnost motivovat lidi, využití příležitostí a řešení hrozeb a vytváření udržitelné budoucnosti a benchmarking.

„Jedná se o ocenění za několik posledních let práce a profesní úspěchy řízené společnosti. Tudíž ocenění patří celému týmu VaK Zlín a dalším spolupracovníkům. Do soutěže jsem mimo jiné šel s heslem Všechno je o lidech, všechno je o týmu. Už jenom účast ve finále této soutěže je pro mne velký zážitek a úspěch, protože konkurence byla neuvěřitelně silná. Ale být v tom prostředí s velikány české ekonomiky je úžasné. Jsem hrdý na VaK, že se nám to podařilo,“ řekl TV iVodárenství Svatopluk Březík.

Nejlepším manažerem v České republice za rok 2019 se stal generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky Jan Juchelka a místopředsedkyně představenstva East Bohemian Airport Hana Šmejkalová.

Za rok 2020 Národní komise udělila nejvyšší hodnocení Kateřině Kupkové, generální manažerce závodu na buničinu Lenzing Biocel Paskov. Nejlepším manažerem se stal Norbert Schellong, jenž kromě řízení Nemocnice Havířov testuje možnosti inovativní distanční medicíny.

Soutěž Manažer roku vyhledává a oceňuje nejlepší manažerské osobnosti, podnikatele a lídry v České republice už 28 rokem.

Dne 10. 4. 2024 Evropský parlament schválil dlouho očekávanou novelu směrnice 271/91/EHS. Hlasování bylo hladké s jasnou majoritou 481 hlasů a nyní...
Proslulou Nerudovskou otázku „Kam s ním“ budou mít už za necelý rok vyřešenou v Táboře v Areálové čistírně odpadních vod i v druhé táborské čistírn...
Na administrativní budově společnosti ČEVAK v Českých Budějovicích je nově umístěno 165 kusů fotovoltaických panelů o celkovém výkonu 68,475 KWp. T...
V Českých Budějovicích začala jarní část deratizace kanalizační sítě. Pravidelné hubení potkanů zajišťuje v krajském městě provozovatel vodovodů a ...