Vodohospodáře na Jindřichohradecku čeká údržba 11 kilometrů potrubí

Jednu z nejrozsáhlejších akcí akcí posledních let zahájí v úterý (6. dubna) vodohospodářská společnost ČEVAK a. s. na Jindřichohradecku.

V průběhu tří týdnů provedou její zaměstnanci technickou obnovu a odkalení hlavního přívodního řadu mezi Jindřichovým Hradcem a úpravnou vody Hamr. Celkem se práce zaměří na úsek více než 11 kilometrů potrubí, které na své trase zásobuje pitnou vodou tisíce obyvatel. Náročná obnova navazuje na práce provedené v loňském roce na tomtéž řadu v úseku Hamr – Libořezy. Tato akce je financována Dobrovolným svazkem obcí Vodovod Hamr a vyžádá si náklad více než 1 mil Kč bez DPH.

Jsme si vědomi, že v této době, kdy jsou kladeny nároky na zvýšenou hygienu, je důležité, aby lidé měli neomezený přístup k pitné vodě. Proto jsme již před zahájením stavby provedli celou řadu technických opatření, díky nimž nebude dodávka pitné vody vůbec omezena,“ řekl provozní ředitel společnosti ČEVAK Peter Bolha.

Údržbu přívodního potrubí o průměru 400 milimetrů v úseku od vodojemu Fedrpuš v Jindřichově akci po obec Libořezy vodohospodáři rozdělili do několika etap. Postupně se dotkne obcí Dolní Pěna, Horní Žďár a Políkno, Dolní Žďár, Malíkov nad Nežárkou, Horní Lhota, Lásenice, Dolní Lhota, Stráž nad Nežárkou, Pístina, Příbraz a Libořezy.
„Zatímco běžně jsou tato místa zásobována vodou ze směru z Jindřichova Hradce, po dobu prací budeme dodávat vodu z úpravny Hamr,“ vysvětlila Olga Štíchová, vedoucí provozní oblasti Východ ze společnosti ČEVAK.

Dodala, že přes maximální snahu vodohospodářů mohou lidé na některých místech zaznamenat krátkodobý mírný zákal vody nebo pokles tlaku vody v potrubí. I proto je nezbytné, aby se o tom vodohospodáři dozvěděli co nejrychleji. Je totiž potřeba zabránit zbytečným únikům vody, proto také nebudou během prací v obcích odkalovány vodovody a nebudou se konat ani žádné práce, které by způsobily zvýšenou spotřebu vody.

Žádáme obyvatele, aby případné poruchy či další problémy obratem hlásili na linku 800 900 991, abychom je mohli v co nejkratším čase lokalizovat a opravit. Za spolupráci a pochopení jim předem děkujeme,“ uvedla Olga Štíchová.


Fotogalerie

 

Projektovým dnem pro školy v areálu českobudějovické Vodárenské věže, znovu zpřístupněním hry Kachna na prameni v krajském města a Dnem otevřených ...
Předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. Svatopluk Březík slavnostně zahájil jménem všech zlínských vodařů 26. ročník ...
16. března 2023 15:00 Vodojemy II Může se zase stát vodojem součástí veřejného prostoru a krajiny, jako tomu bylo dříve? Co přinese budoucnost do d...
Letošní Světový den vody (SDV) připadá na 22. března a proběhne pod mottem „Zrychlení změny“. Zjišťovali jsme u členů SOVAK ČR, jaké akce k SDV poř...